Propojeni obrazem

Kurzisti - Pozvánka_Praha 2016

Po třech letech se do galerie opět vrací skupina kurzistů Propojeni obrazem. Přestože jsou každý jiný nejen profesí, spojuje je výtvarné cítění, láska k barvám i útulný ateliér s přátelským mistrem Ondřejem Radou. Jejich obrazy již potěšily řady příznivců všech věkových kategorií.

Martina Čížková (1973)
Malování se věnuje deset let. Její obrazy žijí pestrými barvami i fantazií. Svá díla vystavuje poprvé.
Milan Čížek (1942)
Maluje 9 let, v ateliéru se objevuje po boku své dcery Martiny. Svá témata čerpá převážně v uličkách historických měst. Vystavuje poprvé.
Vlastimil Dejl (1981)
Členem ateliéru je již 10 let, kam v posledním roce dojíždí až z Olomouce. Odvážně se pouští do abstraktního pojetí svých motivů.
Zdeněk Kloubek (1946)
Je tzv. sezonním kurzistou. Do ateliéru dochází vždy přes zimu. Kromě malování i rád vyřezává ze dřeva. Své obrazy vystavuje poprvé,
Eva Kopernická (1951)
Maluje od roku 2009, kromě toho však tvoří i z hlíny. Její obrázky potěší svou pohádkovou stylizací. Vystavuje ve skupině i samostatně.
Milena Kvasničková (1973)
Maluje od r. 2005. Je velkou obdivovatelkou Salvátora Dalího, což se odráží i v její tvorbě. Její obrazy jsou plné fantazie i romantiky.
Jana Machová (1949)
Do ateliéru dochází již osmým rokem. Její tvorba zahrnuje převážně krajinu a motivy z ní.
Olga Moravcová (1968)
Od dětství má vztah k výtvarnému umění. Patří mezi nejproduktivnější jedince. V jejím díle najdete osobní prožitky, vize i realistické pohledy.
Jitka Pikalová (1959)
Ateliér navštěvuje od roku 2007. Tahy štětců rozehrává život zejména v rozmanitých portrétech a krajinách. Je pečující ‚matkou, babičkou a tetičkou’ umělecké skupiny.
Lenka Richterová (1983)
Ke skupině se připojila v r. 2013 a v současné době je členkou nejpočetnějšího malířského rodinného klanu Radova ateliéru. Miluje přírodu, a to se odráží i v její tvorbě. Vystavuje poprvé.
Jiří Soukup (1947)
Je též takříkajíc sezonním kurzistou. Maluje již léta a s chutí se pouští do různých motivů. Vystavuje poprvé.
Jitka Soukupová (1949)
Kurzistkou je nejkratší dobu. Téma pro své obrazy čerpá z přírody i města, a i ona vystavuje poprvé..
Příspěvek byl publikován v rubrice Výstavy a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.