Na čem pracujeme

e-moc-e – projekt e-moc-e je sdružením amatérských umělců v České republice a na Slovensku, který si klade za cíl propagaci umělecké tvorby mezi lidmi na nekomerční bázi.

JIŘÍ ŠUHÁJEK – jeden z našich nejúspěšnějších sklářů, uznávaný doma i ve světě, už snad jediný, který fouká své sklo sám.
Doprovodný program – povídání o skle, světovém trendu, jeho sochách a obrazech ze skla.

GENE DEITCH – nositel Oskara za kreslený film, jeden z největších světových velikánů svého oboru. Američan, který žije od r. 1950 v naší zemi.
Přednášky s výstavou spojené: Všehochuť autorova povídání o lásce ke kreslenému filmu, jazzu, kresbám, grafice. Povídání o cestách a přednáškách po celém světě.

ZORA JANDOVÁ – žena mnoha talentů, která rozhodně není pouze herečkou a zpěvačkou, ale také autorkou, malířkou, scénáristkou. Možná je škoda, že se ví tak málo o její praxi v léčení čínskou i tradiční medicínou, což obojí vystudovala.
Doprovodný program – večer chansonů, odpoledne s jejími písničkami pro děti a s tím spojené kreslení. Povídání o léčení a těch, kdo nám pomáhají, o čínském bojovém umění i o tom, co člověk všechno dokáže

ŠÁRKA HEJNOVÁ – kostýmní návrhářka, skvělá výtvarnice – malířka
Doprovodný program: projekce filmu o jejím otci, jednom ze světově nejuznávanějších scénografů – prof. Josefu Svobodovi – vzpomínat budeme ve společnosti Šárčina syna a také režiséra filmu – Jakub Hejny.

JAROSLAV FIŠER – fotograf, výtvarník pracující u nás i ve světě
Jeho výstavu fotografií a skulptur bude provázet povídání o fotografii (byl profesorem na vysoké škole v Praze a Kahiře), sochách a všem, co bude účastníky v jeho společnosti zajímat.

ZDENĚK PODHŮRSKÝ – je i jiným mužem, než jakého ho znají lidé v českém show businessu. Výborným fotografem a citlivým výtvarníkem. Při setkáních s ním se bude povídat o umění, vaření a jeho kapele, která samozřejmě také zahraje.

JARDA TOMSA – nejkrásnějším kaskadérem, jak se o něm říká u filmu,  zůstává stále, i když je mu osmdesát let. Stále pracuje ve svém oboru – je zakladatelem kaskadérské skupiny Filmka stunts, která pracovala mimo jiné na filmech jeko je Titanik a Gladiátor. Pan Tomsa je ale také talentovaným grafikem a malířem, což budou návštěvníci galerie moci sami posoudit.

VIKTOR RICHTER – muž, který v devatenácti letech spadl pod kola jedoucího vlaku. Téměř se na chvíli podíval na druhý břeh, ale pak se naštěstí vrátil mezi nás. Stal se z něj truhlář a malíř, člověk, jehož pohled na svět mu může každý dvojnožec závidět. Jeho výstavu bude provázet aukce obrazů pro nadaci NAŠE DÍTĚ Zuzany Baudyšové.